Fakülteye Ulaşım

Kayseri'ye havayolu, demir yolu ve karayoluyla ulaşılabilir.

Kayseri'ye Uçak İle Ulaşım

Şehir merkezine 6 km. uzaklıkta bulunan Erkilet Havaalanından THY, ve diğer havayolu şirketleri tarafından, Kayseri-İstanbul-Kayseri olmak üzere her gün karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

Erkilet Hava Limanı Tel: (+90-352) 338 33 53 - 337 52 44

THY Şehir İçi Bürosu Tel: (+90-352) 222 38 58

Kayseri'ye Otobüs ile Ulaşım

Kayseri Türkiye'de karayollarının kavşak noktalarından birisidir. Kuzeybatıda Ankara'dan gelen devlet yolu ile güneyden Adana ve Niğde'den gelen yol, Kayseri şehir merkezinin 15 km. kuzeybatısında Boğazköprü mevkiinde birleşir. Buradan doğuya yönelen yol şehir çıkışında ikiye ayrılır ve yollardan biri Samsun-Sivas, diğeri de Malatya eksenine bağlanır. Bu haliyle Kayseri'den Türkiye'nin her tarafına ulaşım imkanı vardır.

Kayseri Otogar Tel: 0 (352) 327 45 00

Kayseri' ye tren ile ulaşım

İstanbul ve Ankara'nın Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illere demiryolu ile bağlantısı Kayseri üzerinden sağlanmaktadır. Afyonkarahisar, Konya, Karaman ile güneyde Mersin, Adana'dan gelen demiryolu hattı il merkezinin kuzey batısındaki Boğazköprü istasyonunda Ankara hattına bağlanmaktadır.

TCDD Taşımacılığı Tel: 444 82 33

Erciyes Üniversitesi Kampüsü'ne Ulaşım

Şehir dışından gelen konuklar seyahat şirketlerinin varsa özel terminallerinden servislerle veya Şehir Otobüs Terminalinin karşısından Üniversite veya Fakülte yazan otobüslere binmek suretiyle Eğitim Fakültesi'ne kadar gelebilirler. Ya da, Şehir Terminali karşısından herhangi bir belediye (kırmızı renkli) veya halk (yeşil renkli) otobüsüne binerek son durağa kadar (Kiçikapı semtine) gelip, buradan Erciyes Üniversitesi'ne giden otobüslere binebilirler. Uçak ile gelen katılımcılar THY servis otobüsü ile şehir merkezine gelip buradan Belediye Otobüsleri ile fakültemize ulaşabilirler. Tren ile gelen katılımcılar ise Tren Garı'nın karşısındaki Hastane caddesinden Fakülte yazılı Belediye Otobüsleri ile fakültemize ulaşabilirler.