KYK BURSU VE ÖĞRENİM KREDİSİ  KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

Kurumumuza 2013-2014 Öğretim Yılında Burs / Öğrenim Kredisi Müracaatında Bulunan Öğrencilerin Kazanmış Oldukları Burs / Öğrenim Kredisini Alabilmeleri İçin www.turkiye.gov.tr  İnternet Adresi Üzerinden E-Devlet Şifreleri İle Kurumumuz Linkine Ulaşmaları, Link İçeriğindeki Taahhütname İle İlgili Olan Menüye Girmeleri, Taahhütnameyi Dikkatlice Okuyup, Oku Kabul Onayını Ve Taahhütname Onayını 31 Ocak 2014 Tarihine Kadar Gerçekleştirmeleri Gerekmektedir.

18 Yaş Üstü Öğrencilerin E-Devlet Şifrelerini Ptt Şubelerinden Almaları Gerekmektedir.

Kazanmış Oldukları Burs / Öğrenim Kredisini Almak İstemeyen Öğrencilerin Onay İşlemini Yapmamaları, Yapmış İseler Taahhütname Tanzim Ve Kabul Süresi İçerisinde Sistem Üzerinden İptal Etmeleri, Belirtilen Süre İçerisinde İptal İşlemini Yapmamaları Halinde İse “Tahsis Edilen Burs/ Öğrenim Kredisini Almak İstemediklerini” Belirten Dilekçeyi “Söğütözü Mahallesi 2176 Sokak No:25 06520 Çankaya-Ankara” Adresine İvedilikle Göndermeleri Gerekmektedir.

18 Yaşından Küçük Öğrencilerin, Taahhütnamelerini Anne Veya Babaları Şayet Her İkiside Yok İse Kanuni Vasileri İle Birlikte Kurumun Kendilerine En Yakın Merkez Veya Taşra Birimlerinden Herhangi Birine Giderek, Kimliklerini Ve Diğer Belgelerini (Vasi Kararı Vb.) Yetkili Memurlara İbraz Ederek Yetkili Memurlar Aracılığı İle İmzalamaları Gerekmektedir.

Öğrencilerin Taahhütnameyi Onaylamış Olmaları Kendilerine Mutlaka Burs Veya Öğrenim Kredisi Verileceği Anlamına Gelmemektedir.

Öğrencilerin Şahsi Bilgilerinde Bir Değişiklik Var İse Kurumumuza Bildirmeleri Gerekmektedir.Öğrenciler Burs Ve Öğrenim Kredilerini T.C. Ziraat Bankasının Hangi Şubesinden Alacaklarını Kurumun www.kyk.gov.tr  İnternet Adresinden Öğrenebileceklerdir.

DEKANLIK