ERÜ EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

2017-2018 BAHAR DÖNEMİ HAFTALIK DERS PROGRAMI

 

S

I

N

I

F

Dersin Kodu ve Adı

Öğretim Elemanı

Derslik

Dersin Günü ve Saati

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

 

 

 

 

1

 

TÖP 102 Türk Dil Bilgisi II: Şekil Bil.

Prof. Dr. Önder ÇAĞIRAN

B-205

13-15

 

 

 

 

TÖP 104 Osmanlı Türkçesi II

Prof. Dr. Önder ÇAĞIRAN

B-205

 

13-15

 

 

 

TÖP 106 Edebiyat Bilgi ve Kuramları II

Yrd. Doç. Dr. Semih ZEKA

B-205

 

10-12

 

 

 

TÖP 108 Yazılı Anlatım II

Okt. Dr. Ahmet KAYASANDIK

B-205

 

 

13-15

 

 

TÖP 110 Sözlü Anlatım II

Okt. Dr. Ahmet KAYASANDIK

B-205

 

 

15-17

 

 

TÖP 112 Yabancı Dil II

ERUZEM

ERUZEM

TÖP 114 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II

ERUZEM

ERUZEM

TÖP 116 Eğitim Psikolojisi

Öğr. Gör. Hatice ŞAHİN

B-205

 

 

 

9-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

TÖP 202Türk Dil Bilgisi IV: Cümle Bilgisi

Yrd. Doç. Dr. Gökçe Yükselen PELER

B-204

13-16

 

 

 

 

TÖP 204 Eski Türk Edebiyatı II

Doç. Dr. Kudret ALTUN

B-204

 

10-12

 

 

 

TÖP 206 Yeni Türk Edebiyatı II

Yrd. Doç. Dr. Semih ZEKA

B-204

 

 

 

 

13-15

TÖP 208 Türk Halk Edebiyatı II

Yrd. Doç. Dr. Erol AKSOY

B-204

 

 

 

 

15-17

TÖP 210 Genel Dilbilimi

Yrd. Doç. Dr. Gökçe Yükselen PELER

B-204

 

 

 

 

9-12

TÖP 212 Bilgisayar II

Öğr. Gör. Seyit HASOGLU

Lab B Blok

 

13-17

 

 

 

TOP 214 Etkili İletişim (A Grubu)

Öğr. Gör. Erhan YILDIRIM

B-204

9-12

 

 

 

 

TOP 214 Etkili İletişim (B Grubu)

Öğr. Gör.  Erhan YILDIRIM

B-204

 

 

13-16

 

 

TÖP 216 Öğretim Teknolojileri ve Materyal

Öğr. Gör. Seyit HASOGLU

B-204

 

8-10

10-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

TÖP 302 Anlatma Teknikleri I: Konuşma Eğitimi A Grubu

Yrd. Doç. Dr. Semih ZEKA

B- 203

 

13-17

 

 

 

TÖP 302 Anlatma Teknikleri I: Konuşma Eğitimi B Grubu

Yrd. Doç. Dr. Semih ZEKA

B- 203

13-17

 

 

 

 

TÖP 304 Anlatma Teknikleri II: Yazma Eğitimi

Arş. Gör. Dr. Gürkan TABAK

B-203

8-12

 

 

 

 

TÖP 306 Türk Dili Tarihi

Prof. Dr. Önder ÇAĞIRAN

B-203

 

 

13-15

 

 

TOP 308 Türk Eğitim Tarihi

Prof. Dr. Remzi KILIÇ

B-203

 

 

15-17

 

 

TOP 310 Uygarlık Tarihi

Okt. Dr. İbrahim BOZBIYIK

B-203

 

 

 

10-12

 

TOP 312 Özel Öğretim Yöntemleri II  

Prof. Dr. Ali GÖÇER

B-203

 

8-12

 

 

 

TOP 314 Ölçme ve Değerlendirme

Prof. Dr. Ali GÖÇER

B-203

 

 

8-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

TÖP 402 Cumhuriyet Tarihi

Prof. Dr. Abdullah SAYDAM

B-205

 

 

 

15-17

 

TÖP 404 Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi

Yrd. Doç. Dr. Alpaslan GÖZLER

B-202

 

 

 

13-15

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması A Grubu

 

Ücr. Öğr. Gör. Vedat EKMEKÇİ

B206

 

 

 

 

8-10

Uygulama Öğretmeni

Cihangir HASBUTCU

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması B Grubu

 

Ücr. Öğr. Gör. Vedat EKMEKÇİ

B206

 

 

 

 

10-12

Uygulama Öğretmeni

Tomris Asena Şehnaz ŞEN

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması C Grubu

 

Ücr. Öğr. Gör. Vedat EKMEKÇİ

B206

13-15

 

 

 

 

Uygulama Öğretmeni

Gökhan ULAŞ

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması D Grubu

Ücr. Öğr. Gör. İlayda KAYA

B207

13-15

 

 

 

 

Uygulama Öğretmeni

Cafer ÇARKIT

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması E Grubu

Ücr. Öğr. Gör. İlayda KAYA

B207

15-17

 

 

 

 

Uygulama Öğretmeni

Şenay NEBİOĞLU

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması F Grubu

Ücr. Öğr. Gör. İlayda KAYA

B207

10-12

 

 

 

 

Uygulama Öğretmeni

Saadet ŞAHİN

U. Okulu

 

 

8-10

 

8-12

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması G Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Mustafa ÖZARSLAN

B-208

 

 

8-10

 

 

Uygulama Öğretmeni

Mahmut HÜNKAROĞLU

U. Okulu

8-12

 

 

 

8-10

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması H Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Mustafa ÖZARSLAN

B-208

 

 

10-12

 

 

Uygulama Öğretmeni

Sami BAKIR

U. Okulu

8-12

 

 

 

8-10

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması I Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Mustafa ÖZARSLAN

B-208

 

 

13-15

 

 

Uygulama Öğretmeni

Fadime İPEK

U. Okulu

8-12

 

 

 

8-10

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması İ Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Hilal KILIÇ

B-206

15-17

 

 

 

 

Uygulama Öğretmeni

Olcay Emine ALTUN

U. Okulu

8-12

 

 

 

8-10

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması J Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Hilal KILIÇ

B-206

 

15-17

 

 

 

Uygulama Öğretmeni

Senem GÜLPINAR

U. Okulu

8-12

 

 

 

8-10

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması K Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Hilal KILIÇ

B-206

 

 

15-17

 

 

Uygulama Öğretmeni

Hümeyra DULDA

U. Okulu

8-12

 

 

 

8-10

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması L Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Mehmet FİDAN

B-202

 

 

 

 

8-10

Uygulama Öğretmeni

Havva GÜLER

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması M Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Mehmet FİDAN

B-202

 

 

 

 

10-12

Uygulama Öğretmeni

Kamil SUNEL

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 406 Öğretmenlik Uygulaması N Grubu

Ücr. Öğr. Gör. Mehmet FİDAN

B-202

 

 

 

 

13-15

Uygulama Öğretmeni

Mevlüt ÖZKARA

U. Okulu

8-12

 

8-10

 

 

TÖP 410 Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi (S)

Arş. Gör. Dr. Gürkan TABAK

B-202

 

 

 

9-12

 

TÖP420 Türkçe Öğretiminde Edebi Metinler (S)

Doç. Dr. Kudret ALTUN

B-202

 

8-10

 

 

 

TÖP 448 Sağlık Bilgisi ve İlk Yardım A Grubu (S)

Yrd. Doç. Dr. Mustafa HAMALOSMANOĞLU

B-202

 

13-15

 

 

 

 

TÖP 448 Sağlık Bilgisi ve İlk Yardım B Grubu (S)

Yrd. Doç. Dr. Mustafa HAMALOSMANOĞLU

B202

 

10-12

 

 

 

 

NOT 1: 1., 2., 3. ve 4. sınıftan dersi olan II. Öğretim öğrencileri, ilgili dersleri gündüz programında görevlendirilen öğretim elemanlarından alacaklardır.

 

NOT 2: 1., 2., 3. ve 4. Sınıftan dersi olan II. Öğretim öğrencileri bölünmüş dersleri I öğretimin A Grubundan alacaklardır.

                                                                                                                  

 

 

  

                                                                                                                                       05.02.2018

 

                                                                                                    Prof. Dr. Önder ÇAĞIRAN

                                                                                                               Bölüm Başkanı
 

                                                                                                                                      
+

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI DERSLERİNİN UYGULANACAĞI OKULLAR
SIRA NO   ADI SOYADI Öğrenci Bölüm /Program Adı OKULUN ADI UYGULAMA ÖĞRETMENİ UYGULAMA
ÖĞRETİM ELEMANI
1 1 SELİM MEMETOV Türkçe Öğretmenliği 75.Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu Cihangir HASBUTCU A+B+C GRUBU
Ücr. Öğr. Gör. Vedat EKMEKÇİ
2 HALİL GÖKKAYA Türkçe Öğretmenliği
3 FATMA NUR DEMİRTAŞ Türkçe Öğretmenliği
4 FURKAN KAYNAK Türkçe Öğretmenliği
5 RESUL BAYIR Türkçe Öğretmenliği
6 2 DAMLA KIZILIRMAK Türkçe Öğretmenliği 75.Yıl Mühibe Germirli Ortaokulu Tomris Asena Şehnaz ŞEN
7 DEMET KOÇ Türkçe Öğretmenliği
8 HATİCE MİMAROĞLU Türkçe Öğretmenliği
9 MUHSİN İSKANOĞLU Türkçe Öğretmenliği
10 AYSEL DEMİREL Türkçe Öğretmenliği
11 3 SAMET BOSTAN Türkçe Öğretmenliği Sahra Galip Özsan Ortaokulu Gökhan ULAŞ
12 HAMİYET TAŞDELEN Türkçe Öğretmenliği
13 SALİH BIYIK Türkçe Öğretmenliği
14 SENANUR CEYLAN Türkçe Öğretmenliği
15 EMRE CARI Türkçe Öğretmenliği
16 4 MEHMET SARIER Türkçe Öğretmenliği Sahra Galip Özsan Ortaokulu Cafer ÇARKIT D+E+F GRUBU
Ücr. Öğr. Gör. İlayda KAYA
17 OĞUZ SERT Türkçe Öğretmenliği
18 UMUT ALİ YILDIRIM Türkçe Öğretmenliği
19 RABİA DERELİ Türkçe Öğretmenliği
20 MUSTAFA TAHA MUTLU Türkçe Öğretmenliği
21 5 ZEYNEP ŞAHİN Türkçe Öğretmenliği Nuri Has Ortaokulu Şenay NEBİOĞLU
22 RUKİYE ATASOY Türkçe Öğretmenliği
23 MURAT YILDIRIM Türkçe Öğretmenliği
24 AYŞE BULUT Türkçe Öğretmenliği
25 HATİCE GÖZDE ÖZTÜRK Türkçe Öğretmenliği
26 6 ZEYNEP KEFKİR Türkçe Öğretmenliği Nuri Has Ortaokulu Saadet ŞAHİN
27 ZÜHAL KOÇ Türkçe Öğretmenliği
28 AYLİN ABAK Türkçe Öğretmenliği
29 ÇAĞRIHAN YILDIZ Türkçe Öğretmenliği
30 HAKAN BARAN Türkçe Öğretmenliği
31 7 EDA NUR CEYLAN Türkçe Öğretmenliği Nuri Has Ortaokulu Mahmut HÜNKAROĞLU G+H+I GRUBU
Ücr. Öğr. Gör. Mustafa ÖZARSLAN
32 İLKNUR GÜNGÖRMEZ Türkçe Öğretmenliği
33 YUSUF BAL Türkçe Öğretmenliği
34 ÖZLEM AYTAÇ Türkçe Öğretmenliği
35 SELİM ÖZDEMİR Türkçe Öğretmenliği
36 8 AYŞE MEMİŞ Türkçe Öğretmenliği Sümer Ortaokulu  Sami BAKIR
37 EMİNE KUYUMCU Türkçe Öğretmenliği
38 MELİKE YAVUZ Türkçe Öğretmenliği
39 FATMA TUĞÇE CANBOLAT Türkçe Öğretmenliği
40 9 EMRE ASLAN Türkçe Öğretmenliği Sümer Ortaokulu  Fadime İPEK
41 EKREM ERGÜL Türkçe Öğretmenliği
42 MUSTAFA PALA Türkçe Öğretmenliği
43 AYKUT KURT Türkçe Öğretmenliği
44 GÜLLÜ AVCI Türkçe Öğretmenliği
45 10 MERVE KÜÇÜK Türkçe Öğretmenliği Sümer Ortaokulu  Olcay Emine ALTUN İ+J+K GRUBU
Ücr. Öğr. Gör. Hilal KILIÇ
46 FATMA ÇİFTÇİ Türkçe Öğretmenliği
47 MUHAMMET NECATİ ÇOLAKOĞLU Türkçe Öğretmenliği
48 RUKİYE KARACABEY Türkçe Öğretmenliği
49 KUBİLAY SEVEN Türkçe Öğretmenliği
50 11 ŞEHRİBAN KURT Türkçe Öğretmenliği Sümer Ortaokulu  Senem GÜLPINAR
51 RUMEYSA DAĞDEVİREN Türkçe Öğretmenliği
52 RABİA ULUSOY Türkçe Öğretmenliği
53 EBRU BERK Türkçe Öğretmenliği
54 ZEYNEP BÖLÜKBAŞI Türkçe Öğretmenliği
55 12 SEVGİ ÇAĞLAR Türkçe Öğretmenliği Erciyes Ortaokulu  Hümeyra DULDA
56 MUHAMMED FATİH ÖÇSOY Türkçe Öğretmenliği
57 LEYLA YİĞİT Türkçe Öğretmenliği
58 ŞEYMANUR ÖZÇELİK Türkçe Öğretmenliği
59 SÜLEYMAN KIZMAZ Türkçe Öğretmenliği
60 13 ZELİHA GÜÇLÜ Türkçe Öğretmenliği Erciyes Ortaokulu  Havva GÜLER L+M+N GURUBU
Ücr. Öğr. Gör. Mehmet FİDAN
61 TUĞBA KIZILTOPRAK Türkçe Öğretmenliği
62 ÖMER TEMEL Türkçe Öğretmenliği
63 MERVE ALTUNTOP Türkçe Öğretmenliği
64 BİLGE  ÖZDEMİR Türkçe Öğretmenliği
65 14 NEFİSE NUR ARSLAN Türkçe Öğretmenliği Erciyes Ortaokulu  Kamil SUNEL
66 MERVE GÖRGÜLÜ Türkçe Öğretmenliği
67 HİKMET DEMİRTAŞ Türkçe Öğretmenliği
69 AHMET GÜLTEPE Türkçe Öğretmenliği
70 15 EBRU KALENDER Türkçe Öğretmenliği Erciyes Ortaokulu  Mevlüt ÖZKARA
71 TUĞBA TOY Türkçe Öğretmenliği
72 EZGİ HATUN ADİLOĞLU Türkçe Öğretmenliği
73 GÜLTEN AYYILDIZ Türkçe Öğretmenliği