DUYURU DETAYI

Uzaktan Öğretim Sınav Süreci

Uzaktan Öğretim Sınav Süreci Hakkında

30 Nisan 2020 tarihinde rektörlük ve eğitim-öğretim birim yöneticilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Uzaktan Öğretim Süreciyle İlgili;

  1. Uzaktan Öğretim yoluyla yürütülen derslerin arasınavlarının ödevlendirme şeklinde yapılması ve değerlendirilmesi,
  2. Pandemi durumuna göre yılsonu ve bütünleme sınavlarının online ya da yüzyüze şeklinde yapılmasına ilişkin kararın Mayıs ayı sonu itibariyle verilmesi, alınan karar çerçevesinde yılsonu ve bütünleme sınavlarının 6 Haziran-15 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması,
  3. Uygulamalı derslerin de uzaktan öğretim yoluyla derslerin bitiş tarihi olan 5 Haziran 2020 tarihine kadar yapılması, kararları alınmıştır.

Uzaktan öğretim sürecimiz 5 Haziran 2020 tarihinde tamamlanmış olacaktır. Yukarıda belirtilen kararlar çerçevesinde uzaktan öğretim yoluyla yürütülen derslerin sınavlarıyla ilgili sürece girmiş bulunmaktayız. Aşağıda sınavlar ve bu sınavlara ilişkin hazırlık aşamalarıyla ilgili açıklamalar yer almaktadır:

ARASINAVLAR

Arasınavlar ödevlendirme şeklinde yapılacak ve değerlendirilecektir. Bu amaçla uzaktan öğretim portalı “erudm.erciyes.edu.tr üzerinden 4 Mayıs-8 Mayıs 2020 tarihleri arasında her bir ders için ödev duyuruları yapılmış olacaktır. Ödevlerin son teslim tarihi 31 Mayıs 2020 olarak belirlenmiş olup, öğrencilerin bu tarihe kadar ödevlerini elektronik ortamda teslim etmeleri gerekmektedir.

YILSONU ve BÜTÜNLEME SINAVLARI

Yukarıda belirtildiği gibi pandemi durumuna göre yılsonu ve bütünleme sınavlarının online ya da yüzyüze şeklinde yapılmasına ilişkin kararın Mayıs ayı sonu itibariyle verilmesi, alınan karar çerçevesinde yılsonu ve bütünleme sınavlarının 6 Haziran-15 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılması kararlaştırılmıştır.

Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.